Steven Lyon, Savaş Mağdurlarını Desteklemek İçin NFT koleksiyonu Yayınladı

0

Art, bu kez ünlü fotoğrafçı, film yapımcısı ve hayvan aktivisti Steven Lyon tarafından başka bir harika NFT koleksiyonu yayınlıyor.

Steven Lyon yaklaşık 30 yıldır resim yapıyor ve bu sefer konusu Ukrayna’daki katliam. Steven Lyon, kardeşçe savaşanlar arasında oluşan bağlantıyı vurgulayarak bizi ilgi çekici bir yolculuğa çıkarıyor. Hepimizin ortak noktası ve bizim için en önemli olanı.

Steven Lyon’un ilk NFT düşüşü geldi ve yakın gelecekte daha fazlası gelecek. Steven Lyon’un koleksiyon hakkında söyledikleri:

“Kendi güzel sanat eserlerimden yarattığım sanat eserleri, bu iki muhteşem kültürün sadece bir ay önce birbirlerine duyduğu sevginin ve dostluğun trajik ölümünü göstermeyi amaçlıyor. Güzellikleri için bir sanatçı olarak benim için çok şey ifade eden 5 NFT parçası yarattım. Şimdi başka bir şey söylüyorlar. Silah taşımak ve savaşmak için bir uçakta olmayacağımı biliyorum, bu yüzden bu NFT görüntülerini, savaşın Ukrayna halkını parçalamasına yardımcı olacak gelirle oluşturdum.”

Howard Zinn, “Masum insanları öldürmenin utancını örtecek kadar büyük bir bayrak yok” dedi.

Steven’ın uzun zamandır arkadaşı, modeli ve hayırseveri Petra Nemcova’nın Tüm Eller ve Kalpler Vakfı, UNICEF Ukrayna ve diğer Ukraynalı yardım kuruluşları, Ukrayna halkına insani yardım sağlamaya yönelik hayati çabalarını desteklemek için her NFT satışından elde edilen gelirin %100’ünü alacak.

All Hands and Hearts, engelli ve refakatçi çocukların Ukrayna sınırından güvenli geçişini sağlamayı amaçlayan çeşitli faaliyetlere yardımcı olmak için Polonya’ya bir ekip gönderdi.

UNICEF, sağlık, eğitim, koruma, su ve sanitasyon ve hayat kurtaran malzemeler gibi temel hizmetler konusunda dezavantajlı çocuklara ve ailelere yardımcı olmak için ortaklarıyla işbirliği yapmaktadır. UNICEF, 17 Mart 2022 itibariyle, savaşın parçaladığı Ukrayna ve komşu ülkelerdeki çocuklara ve ailelere 858 ton insani yardım taşıyan 85 kamyon gönderdi.

UNICEF, 17 Mart 2022 itibariyle, savaşın parçaladığı Ukrayna ve komşu ülkelerdeki çocuklara ve ailelere 858 ton insani yardım taşıyan 85 kamyon gönderdi. Pinhole şu yorumu yaptı: “Ukrayna krizi ortaya çıkarken hayran olduğumuz NFT’lerin çok düşündürücü ve sembolik bir koleksiyonu, sadece dünya çapındaki cüzdanlar için çekici olmakla kalmıyor, aynı zamanda Steven Lyon ile birlikte kârları yardım etmeye adadık. ona en çok ihtiyacı olanlar- bu feci savaşın kurbanları. Savaş bizim için pek çok şeyi perspektif içine soktu ve temel özgürlük ihtiyacımızı bir kez daha vurguladı.”

Andy_Warhol's_Muse_has_released_the_first_collection_of_NFTs_to (3)
steven-lyon

DELİKLER HAKKINDA

Pinhole, insanların fotoğraf satın alma şeklini değiştiren bir dijital sanat galerisi. 2021’de kurulan Pinhole, dünyanın en ünlü fotoğraf eserlerinden bazılarının NFT’lerinin satışına izin veriyor. NFT’ler (Fungible Tokens), bir NFT pazarı aracılığıyla Ethereum blok zincirinde satılan ve doğrulanan benzersiz sanat eserlerinin dijital yeniden yaratılmasıdır. Diğerlerinin yanı sıra Marco Glaviano, Cindy Crawford ve Alexis Ren gibi ünlülerle işbirliği yaptılar.

Pinhole’un amacı, geleneksel sanat ve fotoğrafçılık arasındaki bağlantıyı incelemek, sanat satın alma ve teknoloji arasındaki sınırı bulanıklaştırmak ve dünya çapında yeni nesil alıcılar, koleksiyoncular ve hayranlar getirmektir.

Steven Lyon hakkında

Los Angeles merkezli bir fotoğrafçı, yazar ve film yapımcısı olan Lyon, uzun süredir sanat dünyasında bir muamma ve gerçek bir rönesans hayalperesti olarak görülüyor. Otuz yılı aşkın bir süredir kamera önünde ve arkasında yaratıcı bir kariyer kurdu.

Andy Warhol başlangıçta onu 1980’lerin başında yeni Röportaj dergisi için bir model olarak gördü. 1980’ler ve 1990’larda dünyanın önde gelen erkek modellerinden biriydi ve hala dönemin en çok tanınan moda modellerinden biri.

Son 25 yıldır Paris moda sahnesinin bir parçasıydı, ancak bu sefer güzel sanatlar, moda, ünlü ve vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak kameranın diğer tarafında yer alıyor. Filmler, özellikle kara film ve Alman Ekspresyonist sinematografisi Lyon’u etkiledi.

Işıklar şehrinde, kendini yaratıcı bir girişimci, bazen saygısız, sınırda bir dönek olarak kurdu ve moda fotoğrafçılığının küresel arenasında kendi yolunu yarattı. Lyon’un çalışmaları Avrupa’daki galerilerde sunuldu ve Vogue, Vanity Fair ve GQ dahil olmak üzere bir dizi dergide yayınlandı, ancak çoğunlukla özel sanat evi yayınlarında.

Lyon, son sekiz yılını Afrika’da çekilen önemli bir belgesel film olan “Something That Matters” üzerinde çalışarak geçirdi. Bu dokunaklı video, Rhino türlerinin bir bütün olarak neslinin tükenmesini tehdit eden, büyüyen kaçak avlanma ve yozlaşma felaketini tasvir ediyor. Lyon, felaketin ardındaki gerçek hikayeyi bulmak için Afrika vahşi doğasında 1000 kilometreden fazla yürüdü.

Steven Lyon, 2013 yılında kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Lyonheartlove’u kurdu. Belgesel, grubun ilk projesi olacak.

Steven Lyon, yurtdışında ve New York City’de otuz yıl aradan sonra Los Angeles’a döndü ve burada haftalık “INDULGE” adlı yeni bir sanat dergisini kurdu ve baş editör vekili olarak görev yapıyor. Ünlü fotoğrafçıların ve sanatçıların katkıları da dahil olmak üzere, film fotoğrafçılığına adanmış, yılda iki kez yayınlanan bir sanat ve görüntü kitabıdır.

Lyon hala gergedanların korunması üzerinde durmaksızın çalışıyor ve belgeseli “Something That Matters” 2023 baharında yayınlanacak.

En güncel NFT haberleri NFTYORUM.COM da.

Diğer içeriklere de göz atın: NFT İfadeleri Decentraland’e Geliyor—İlkleri MVFW’de Alın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.