Londra Merkezli Ganalı Sanatçı Marfo Yeni NFT Koleksiyonunu Yayınladı: Strangers

0

Londra merkezli Ganalı sanatçı Kojo Marfo, Londra merkezli galeri JD Malat Gallery ile işbirliği içinde Nisan 2022’de basılacak olan NFT koleksiyonu ‘Strangers’ın resmi basım tarihlerini duyurmaya hazırlanıyor.

Marfo ve Sanat

Marfo’nun çalışmaları, kullanılan blok renkler, güçlü şekiller ve figürlerinin kültürel melezliği sayesinde ‘çağdaş Afrika sanatının geleceği’ olarak anılıyor.

Marfo’nun çalışmaları, çocukken çevresinden etkilenir, bu nedenle geleneksel Akan eserleri, heykelleri ve oymaları, eserlerinde rol oynar. Akan sanatı, Batı Afrika’daki Akan halkına özgüdür ve Marfo bunu eşitsizlikler, din, politika ve maneviyat gibi sosyal sorunları vurgulamak için kullanır.

Onun NFT koleksiyonu ‘Strangers’ Batı Afrika’dan Londra’ya yaptığı yolculuk boyunca tanıştığı bu insanlarla ilgili ilham verici bir vizyonu paylaşma yolu.

Marfo için, ‘Strangers’ koleksiyonu, toplumun devam eden evrimini vurgular. Sanat eserlerini, önemli sosyal sorunları ve hassas konulardaki bakış açılarını vurgulamasına olanak tanıyan bir iletişim aracı olarak görüyor.

Marfo, yaklaşmakta olan koleksiyonunun arkasındaki sanat eserini şöyle anlatıyor: Nisan 2022 boyunca basılacak:

“Sanatım, gerçek insanların sanat eseri benzerliklerini üretmekten ziyade, hayallerimden ve çocukluk anılarımdan figürlere odaklanıyor, böylece yapabileyim. gerçeklikten kaldırılmış karakterler oluşturun. Sadece Akan kültürel imgelerine dayanan çocukluğumun görsel anılarına saygı duymak için değil, aynı zamanda istediğim için de bu şekilde çalışıyorum. Strangers’da keşfedilen temalar izleyici için daha erişilebilir olmak.” KOJO MARFO/JD MALAT GALERİSİ

Daha fazla mesaj

Marfo ve NFT’ler

Marfo, NFT’leri ister yatırım açısından isterse sanat dünyasına gerçek bir tutkusu olanlar için olsun, yeni insanlara ulaşmanın ve sanata olan ilgilerini kazanmanın bir yolu olarak görüyor. Ayrıca, NFT’lerin sanatçılar ve dünyanın geri kalanı için yeni bir iletişim sınırı olduğuna inanıyor, çünkü giderek daha fazla birey uzaya ilgi duyuyor.

Marfo’nun NFT ‘Strangers’ koleksiyonu, JD Malat Galeri Büyük Britanya genelinde 1.000’den fazla sanatçının eserlerini sergilemesine izin verdi. Marfo, bugün yalnızca JD Malat Gallery tarafından temsil edilmektedir, ancak NFT’leri dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşabilir ve onlara ilham verebilir.

Marfo’nun işi Nisan 2022 boyunca basılmış ve benzersiz NFT’ler oluşturmak için bir algoritma tarafından dağıtılacak 250 benzersiz özellikten oluşan bir taban aracılığıyla oluşturulacaktır.

Marfo’nun çalışmasının üç önemli ayağı vardır:

  • Sanatsal Vizyon: Yeni bağlantılar aracılığıyla Marfo’nun çalışmalarının görünürlüğünü artırmak.
  • Hayır kurumu: Marfo’nun amacı, çocuklara veya zor durumdaki insanlara yardım etmektir ve bu nedenle gelirlerin bir kısmı, tercih edilen bir hayır kurumuna gidecektir.
  • Gerçek ve dijital dünyayı harmanlamak: NFT’ler, Marfo’nun çalışmalarının geleneksel sanat biçimlerinin ötesinde daha fazla erişimine izin verir ve yeni bir izleyici kitlesinden yararlanılmasına olanak tanır.

Kojo Marfo, çalışmalarına yatırım yapan herkese bir umut ve anlayış mesajı yaymak istiyor. Oturup hayat dediğimiz yolculuk üzerinde düşünmek için zaman ayırın.

Kesin nane tarihleri ​​ve NFT’lerin fiyatları gibi Kojo Marfo’nun yaklaşan koleksiyonu hakkında daha fazla bilgi için lütfen onun İnternet sitesi veya twitter.

NFTYORUM.COM da en güncel NFT içeriklerinden haberiniz olsun.

Diğer içeriklerimize bakmayı unutmayın: Dogecoin Vs EverGrow Coin – 2022’De Hangi Kripto Patlayacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.