Stripe, NFT’leri ve Kriptoyu destekleyecek şekilde ayarlandı

0

En değerli fintech girişimlerinden biri Web3 alanına giriş yapmaya hazır; Stripe, Web3’ün ilerlemesine yardımcı olmak için ortaklıkları tamamladı

Stripe: Fintech’in en iyi hali

Stripe, Inc, dünyanın en heyecan verici şirketlerinden biridir; merkezi Dublin, İrlanda ve San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir İrlandalı-Amerikalı finansal hizmetler sağlayıcısıdır. şerit teklifleri Hizmet olarak yazılım (SaaS) ve kaynaklarının önemli bir kısmını ödeme işleme yazılımı, e-ticaret uygulamaları için uygulama programlama arayüzleri (API’ler) ve daha fazlası için harcar.

Stripe, uygun olduklarında fırsatlardan nasıl yararlanacağını bilen bir şirkettir ve Collison kardeşler tarafından 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana çok yol kat etti. Büyüme bu şirket için çok önemlidir ve büyüme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak en etkileyici stratejilerden bazılarına sahiptir. Ortaklıklardan ve satın almalardan çekinmiyor ve 2013’teki ilk satın alımından bu yana geriye bakmadı.

10 Mart 2022’de alınan kararla, kripto hizmetlerini başlattı ve işletmelerin Stripe’i NFT ve Crypto işlemleri için bir ödeme ağ geçidi olarak kullanmasına izin verdi. Yeni Crypto ürününün bir parçası olarak, Web3 şirketleri, dolandırıcılık koruması ve müşterinizi tanıyın (KYC) için ödeme hizmetleri sunacak.

John Collision, kurucu ortak, paylaştı bu tweet yeni ürünü ile ilgili olarak; “Stripe artık kripto işletmelerini destekliyor: borsalar, rampalar, cüzdanlar ve NFT pazarları. Sadece ödemeler değil, ödemeler, KYC ve kimlik doğrulama, dolandırıcılığı önleme ve çok daha fazlası.”

Hedefler için Ortaklık

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin 17. Hedefi, hedefler için ortaklıktır ve bu hedefi ciddiye alıyor ve Web3 hizmetlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için görünüyor, NFT ve Blockchain.com, Nifty Gateway gibi Crypto paydaşları ile ortaklıkları olduğunu duyurdu. , Just Mining, FTX US ve FTX.

Kripto para kabul eden bir işletmeniz olduğunu varsayalım, işletmenizin dijital cüzdanlar sağlamasına, kripto için fiat kabul etmesine, kripto için fiat ödemesi yapmasına ve daha pek çok şeye olanak sağlamak için API’sini entegre edebilirsiniz. Stripe’ın alana girişi heyecan verici ve sektöre şüpheyle yaklaşanlara bir nevi tavsiye niteliğinde.

Şirket sürece dahil oldu kripto alanı geçmişte; BTC desteğini ilk olarak 2014 yılında başlattı ve bu hizmeti, düşük işlem hızları ve fahiş ücretler nedeniyle alandan çıkmak zorunda kaldığı 2018 yılına kadar sundu – bu sorunlar 2022 itibariyle çözüldü.

Stripe NFT Projesi

Stripe, kripto ve NFT ile ilgili duyurusunun bir parçası olarak, “Cube Thingies” olarak bilinen NFT koleksiyonlarını da piyasaya sürdü ve bu NFT’lere Stripe’in yeni ortaklarından biri olan Nifty Gateway aracılığıyla erişebilirsiniz. Her NFT’nin nane için maliyeti 242.42 ila 424.24 $ arasındadır ve bu projenin en iyi yanı, gelirlerin %100’ünün kar amacı gütmeyen bir sağlık kuruluşu olan Watsi’ye bağışlanacak olmasıdır.

Şirket, 2018’de Crypto alanından çıktığında, çoğu ağın arkasındaki teknoloji geliştiğinde geri dönme sözü verdi. Ekim 2021’de yapılan açıklamada, Web3 ödeme hizmetlerini geliştirmeye yardımcı olacak bir ekip oluşturma sürecinde olduğunu duyurdu.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberleri sizlerle.

İlginizi çekebilir: Yeni DappRadar Raporu, 3 Yükselen NFT Koleksiyonunu Açıkladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.