Tether, USDT’yi destekleyen ticari kağıdı ortadan kaldırmak istiyor

0
NFT Haberleri

Tanınmış bir stabilcoin şirketi olan Tether, bir gün ABD doları tabanlı stablecoin’ini ticari kağıt (USDT) ile desteklemeyi bırakmak istiyor.

Çarşamba günü Tether, ticari kağıt portföyünün Çin veya Asya ticari kağıtları tarafından %85 oranında desteklendiği ve %30 indirimle işlem gördüğü iddialarını reddeden bir bildiri yayınladı.

Stabilcoin şirketi, bu iddiaların “kesinlikle yanlış” olduğunu ve “Amerika Birleşik Devletleri Hazinelerinin” şu anda tüm USDT rezervlerinin %47’sinden fazlasını oluşturduğunu söyledi. Tether, Mayıs ayında yayınlanan en son güvence görüşünde, ticari senedin USDT’nin %25’inden azını veya 31 Mart itibariyle yaklaşık 21 milyar doları desteklediğini söyledi.

En son haberlere göre, Tether’in ticari kağıt portföyü 11 milyar dolara düşürüldü. İşletme, sonunda ticari kağıt desteğinden kurtulabilmesi için, Haziran 2022’nin sonuna kadar bunu daha da düşürmeyi, 8,4 milyar dolara indirmeyi planlıyor.

“Bu, herhangi bir kayıp meydana gelmeden kademeli olarak sıfıra düşecek. Tüm ticari senetlerin süresi doluyor ve kısa vade ile ABD Hazinesine aktarılacak.”

Tether, Celsius kredi platformundaki sorundan da bahsetti ve Celsius hissesinin satıldığını ve Tether’in zarar görmediğini söyledi. “dedi şirket.

Tether, kripto para risk sermayesi şirketi Three Arrows Capital’a kredi verdiği yönündeki iddiaların “kategorik olarak yanlış” olduğunu söyledi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.