Thai Bank(SCB) Metaverse’e Katılıyor

0

Siam Commercial Bank of Thailand (SCB), ilk metaverse merkezini Sandbox metaverse’de açacağını resmen açıkladı. Bu, SCB’nin proje oluşturma ve yatırım kolu olan SCB 10X aracılığıyla yapılacaktır. Bu kararla Bank of Thailand, sanal alanda kendine yer bulan ikinci en büyük finans kuruluşu oldu; ilki JP Morgan.

Ayrıca SCB, sanal merkezini tanıtmak için 11 Mart’ta “Open House in the metaverse”e ev sahipliği yapacağını duyurdu. Burası, çalıştaylara ve müzakerelere ev sahipliği yapmayı planladığı yer.

SCB 10X Kıdemli Yatırım Müdürü Mukaya Panich şunları söyledi:

“Blockchain, dijital varlık, DeFi ve metaverse gibi yaklaşmakta olan finansal teknolojiler, keşfetmek için ana ilgi alanlarımız.
Panich ayrıca, metaverse’in dijital bir dünyada sınırsız nesillere olanak tanıyan ve aynı zamanda yaklaşmakta olan ekonomi için yeni sınırlar belirleyen önemli bir rol oynadığını söyledi. Ayrıca banka, genel merkezin Tayland kültürünün dünü, bugünü ve geleceğini yansıtacak şekilde planlanacağını söyledi.

Banka yetkilisine göre, genel merkezde kullanıcılar iyi tasarlanmış üç ortamı keşfedebilir, ürün gösterilerine katılabilir, çalışma alanını paylaşabilir ve dünyanın her yerinden katılımcılarla etkileşime girebilir. Bu lansmanın Tayland’ın metaverse katılımını artırmasını hedefliyorlar.

SCB sadece en büyük değil, aynı zamanda Tayland’daki en eski bankadır. 1906 yılında kurulduğunda, SCB ülkedeki ilk bankaydı. Bu nedenle, yeni dijital dünyada eski bir bankaya yatırım yapmak, kripto ve meta veri alanı hakkında belirsiz olan birçok finansal kuruma ilham verecektir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi NFTYORUM.COM’da.

Diğer metaverse haberimize göz atın: Skechers, Metaverse Bandwagon’a Katılan En Son Marka Oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.