The Time Society NFT ile Röportaj

0

Chris: Merhaba! Lütfen kendini tanıt.

Zaman Topluluğu ekibi: Time Society ekibi bu ilk soruyu incelerken, katkıda bulunan her üye olmadan bu çabanın mümkün olmayacağını fark ettik. Sanattan koda – tarihsel araştırmaya: her üye projenin geneline benzersiz ve değerli bir şey getiriyor. Bu görevin başlangıcından itibaren birlik içinde olduğumuzu görünce, bu anketin de farklı olmayacağına karar verdik. Ekip olarak bu soruları gözden geçirdik ve buna göre yanıtladık.

Chris: The Time Society, NFT alanındaki tarihsel temsil boşluğunu dolduruyor. NFT teması tam olarak nedir? Jetonlar, NFT aracılığıyla dünya tarihini nasıl temsil edecek?

Zaman Topluluğu ekibi: Geçen yıl boyunca NFT pazarını izledikten sonra, ekibimizin tarihin hikayelerini blok zincirinde ölümsüzleştirmeye çalışmadığı anlaşıldı. Sonunda zamanın akışını kataloglayacak olan hareketli ticaret kartlarıyla tarihe hayat vermeye karar verdik. Bu şekilde, merkezi olmayan bir veritabanı olacak – çevrimiçi İskenderiye Kütüphanesi gibi. Web3 kaldığı sürece, insanlık şimdiki çağa nasıl geldiğimizi asla unutamaz. Yaratabileceğimizi bildiğimiz gelecek için ilham vermeyi amaçlıyoruz. Her NFT çizimi, tarihinizin kısa bir eğitim tanımını ortaya çıkarmak için “döner”. Ek olarak, OpenSea açıklamasında, içinde bulunduğunuz an hakkında daha ayrıntılı bağlam sağlayan genişletilmiş bir bölüm olacaktır. Anlaşılır yazılar üretmek için çaba sarf ettik – umarız her bir sahibine değerli bilgiler sağlarlar.

Chris: Ek olarak, benzersiz bir sanat eseriyle özgün bir temsil için çalışıyorsunuz. Sanat eseri nedir? Her jeton yeni ve benzersiz bir şeyi nasıl temsil eder?

Zaman Topluluğu ekibi: Her kart, bir koleksiyoncuya kendi tarihlerinin en iyi kavramsal görüntüsünü sunmak için bir dizi revizyon, ince ayar ve güncellemeden geçti. Uzunluğu 14 – 26 saniye arasında değişen animasyonlu kartınıza olay ya da kişiyi iletmek için gerektiği kadar özen gösterilir. Doğrudan ABD arşivlerinden kaynak malzeme getirerek, dijital illüstrasyon, animasyon, kolaj, video düzenleme, dijital boyama ve ek Zaman Topluluğu yöntemlerini birleştiriyoruz. Kartınızı başka herhangi bir marka için benzersiz kılan özgünlük göstergelerimiz var. Sanatçı, betimleme tarzından tipografik seçimlere kadar dönemi temsil eden tasarımlar seçmeye büyük özen göstermiştir.

Chris: Sonuç olarak, basım tarihinde kaç jeton piyasaya sürülecek? The Time Society’nin bir jetonunun maliyeti ne olacak? Ayrıca ön satışınız var mı?

Zaman Topluluğu ekibi: The Time Society’nin lansmanı için, Shaping the World Part One’ı yayınlayacağız – gelecek olanların çeşitli bir paketi olarak hizmet eden ünlü figürlerin ve anıtsal anların özenle seçilmiş bir listesi. Tarihi mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmak için 30 kartımızı alıp 150’şer tane basacağız – bu 17 Haziran Cuma günü ön satışta tamamen ÜCRETSİZ olarak sunulacak toplam 4.500 NFT. İlk gelene ilk hizmet esasıdır, bu yüzden tarihte bir şansınız olduğundan emin olun! Her cüzdanın, en az bir kartın sahibine özel bir şey olmasını sağlamak için açılışta 2 kart basmasına izin verilecek. Herkesin kendilerine hitap eden bir tarih parçası bulabileceğinden eminiz.

Chris: Her jeton, hareketli bir sanat eseridir. Yatırımcılar jetonlarıyla onlara yatırım yapmaktan başka ne yapabilir?

Zaman Topluluğu ekibi: Web3 ile, bir Time Society NFT’ye sahip olduğunuzda – Blockchain’deki geçmiş diliminizin sahipliğini sonsuza kadar talep edersiniz. Tek seferlik darphane ile, piyasaya sürülür dağıtılmaz geçmiş parçanız kıt hale gelir – bir daha ASLA darp edemeyecek. Beyin haritamızda, IRL olaylarını dahil etmeyi ve özel içeriğe erişim sağlamayı amaçlıyoruz. Topluluktan haber almamız gerekecek, ancak dünyanın dört bir yanındaki tarihi yerlere sergileri koordine etmek ve hepimizin onların uzmanlıklarından bir şeyler öğrenebilmemiz için rehberler ve tarihçilerle ortak olmak bizim hayalimiz olurdu. Kültür ve tarihin birçok alanında uzmanlarla, yalnızca NFT sahiplerine sunulacak röportajlar veya sunumlar biçiminde nasıl içerik oluşturabileceğimizi araştırıyoruz. Bu projenin doğası, topluluğun hangi insanlara ve olaylara tutunduğunu görmek için bir sosyal deney olarak da hizmet edecektir. Kartlar takas edildikçe, bu rakamların ve olayların piyasa değerini yeni bir şekilde görebileceğiz. Bize kendimiz hakkında beklediğimizden daha fazlasını söyleyebilir.

Chris: Ekip, NFT’nin fikrini ve temasını açıklamak için çok çaba sarf etti. Time Society’nin arkasında kimler var? Her biri The Time Society NFT’nin geliştirilmesine nasıl katkıda bulunuyor?

Zaman Topluluğu ekibi: Ekip, koleksiyonda tasvir edilen NFT’lerin katkılarını, bağlamını ve etkilerini araştıran proje için katip olarak görev yapan bir tarihçi olmak üzere 3 kişiden oluşur. Tarihçi daha sonra bu bulguları tercüme etti ve tüm açıklamaları elle yazdı. Sonra, büyükbabası İkinci Dünya Savaşı’nda D-Day savaşında Ardenne ormanlarına kadar hizmet eden sanatçı var. Bu, ömür boyu sürecek bir tarih tutkusuna ilham verdi ve iş alanında yan dal ile illüstrasyon alanında lisans derecesini kazandıkları liberal sanatlar kolejinde eğitim odakları haline geldi. Ardından, kod ustamız var – Dijital Medya derecesi ile The Time Society girişiminin meta veri oluşturma, akıllı sözleşme dağıtımını ve web sitesi geliştirmesini yönettiler.

Chris: Serinin 4500 jetonu var ve “Shaping the World Collection” olarak adlandırılıyor. Yaklaşan dizi nedir? Planlarınızda başka neler var? The Time Society gelecekte nasıl şekillenecek?

Zaman Topluluğu ekibi: Shaping the World Koleksiyonu, bugün yaşadığımız dünyada önemli bir rol oynayan önemli şahsiyetlerin ve olayların özenle seçilmiş bir listesini içeren iki bölümden oluşan bir seridir. Başlamak için, Shaping the World Koleksiyonunun şu NFT’leri içerecek ilk bölümünü başlatacağız:

Albert Einstein
Kleopatra VII
Cengiz han
George Washington
Gılgamış
John F. Kennedy
Joseph Stalin
Mahatma Gandi
Martin Luther King Jr.
Neil Armstrong
Nikola Tesla
Sör Issac Newton
Sokrates
Stephen Hawking
Steve Jobs
Domuzlar Körfezi
Boston çay partisi
Hıyarcıklı veba
Çin Seddi’nin İnşası
Roma İmparatorluğunun Çöküşü
D-Günü
DNA Çift Sarmalının Keşfi
Dinozorların Yok Oluşu
Kitty Hawk’ta İlk Uçuş
WWW’nin icadı
Magna Carta’nın İmzalanması
Fransız Terör Saltanatı
Büyük Buhran
Rönesans
ABD Kadınların Oy Hakkı

Kısa bir süre sonra, şu anda aşağıdakileri içeren koleksiyonun ikinci bölümünü yayınlayacağız:

Abraham Lincoln
Adolf Hitler
Büyük İskender
Ben Franklin
Henry Ford
Jeanne d’Arc
julius Sezar
Leonardo da Vinci
Meryem Ana Teresa
Napolyon Bonapart
Nelson Mandela
Thomas Edison
Vladimir Lenin
William Shakespeare
Winston Churchill
11 Eylül
Heliosentrik Modelin Kabulü
Apollo 11
JFK suikastı
Somme Savaşı
Selma’da Kanlı Pazar
Kovid-19 salgını
Berlin Duvarı’nın Yıkılışı
BM’nin oluşumu
Sputnik I
2003 Irak işgali
Hiroşima ve Nagazaki’nin Atom Bombalamaları
İspanyol Gribi Salgını
Reichstag Yangını
ABD Köleliğin Kaldırılması

Resmi Time Society sürümlerinin geleceği hakkında topluluk geri bildirimlerine yaslanacağız. Halihazırda birkaç tane sıraya girmiş olsak da, topluluğumuza gelecekte ne olacağı konusunda biraz kontrol vermek istiyoruz. Neyin geleceğini çok iyi belirleyebilecek anketler yayınlayacağız. Ürüne ve Web3’te tarih için neler yapabileceğine gerçekten ilgi duyan ve ilgilenen bir topluluk istiyoruz.

Chris: Bitirmeden önce, lütfen jetonların basım sürecini paylaşır mısınız? Bu NFT’ler sabit para birimleriyle de satın alınabilir mi?

Zaman Topluluğu ekibi: Sitemizde herkes nane yapabilir. thetimesociety.xyz. Dilerseniz doğrudan sözleşmeden de darphane yapabilirsiniz. Bu ilk sürüm tamamen ücretsizdir, ancak ETH ağında bulunur, bu nedenle ilgilenen koleksiyoncuların bir ETH cüzdanına ihtiyacı olacak ve ilgili gaz ücretlerinden sorumlu olacaktır. Bizim İnternet sitesi ve heyecan haber ve duyurulardan haberdar olmanın en iyi yoludur. Bu yolculukta The Time Society’ye katıldığınızı ve blok zincirinde tarihi ölümsüzleştirmenize yardımcı olduğunuzu görmekten heyecan duyuyoruz. Cuma günü görüşürüz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.