TuneGO’nun Kurucu ortağı John Kohl, NFT Teknolojisinin Müziğin Geleceği Olduğuna İnanıyor

0

TuneGO’nun kurucu ortağı ve CEO’su John Kohl’a göre, NFT teknolojisi müzisyenlerin tam potansiyellerine ulaşmalarına, ödüllendirilmelerine ve hayranlarıyla daha güçlü bağlar kurmalarına yardımcı olma potansiyeline sahip.

TuneGO’nun kurucu ortağına göre, müzik endüstrisinin “diğer endüstrilerin aksine son derece çağ dışı” olduğunu düşündüğü eskiye dayalı yapıyı yıkmak niyetinde.

John, “önce yaratıcı bir ekonomiye inanıyor. Güzel şeyler yaratan parlak insanları birbirine bağlayan teknoloji geliştirmeyi seviyor, bu yüzden TuneGO’yu kurduk ve NFT’lerin bu yolculuğun bir sonraki sınırını temsil ettiğini söylüyor.

TuneGONFT, müzik endüstrisini yeniden şekillendirmeyi amaçlayan birleşik bir platform olan TuneGO’nun bir bölümüdür.

Durgun Bir Endüstri

John’a göre müzik telif ücretleriyle ilgili temel sorunlardan biri, “işin bu bölümünün henüz teknolojiyi benimsememesidir – sanatın üretiminin başlangıcından ticarileştirilmesine kadar uzanan tutarlı bir sistem yoktur. ”

“Çok kırılmış,” diye devam ediyor bilgi her yerde.

Her yıl milyarlarca dolarlık telif hakkı toplanıyor ama asla dağıtılmıyor.”

Bununla ilgili yapılabilecek bir şey var mı? Bir felaket gibi göründüğü için bu konuda ne yapılabilir?

John, “Düşünceden ticarileştirmeye kadar tüm yaratıcı süreci kapsayan tek bir sistem” öngörüsünde bulunuyor.

John’a göre, NFT teknolojisi, farkındalığı artırmak için bir “paratoner” ve sanatçıların takipçileriyle daha güçlü bir bağlantı kurmaları için bir araç olarak hizmet edebilir.

Daha fazla mesaj

Başlangıç ​​olarak, John ve ekibi, John’a göre müzisyenlerin tüm yaratıcı süreç üzerinde tam kontrol sağlamalarını ve aynı zamanda bir melodi için bir gözetim zinciri oluşturmalarını sağlayan türünün ilk örneği bir teknoloji geliştirdi.

Sanatçının ödüllü eseri daha sonra, ilgili tüm veriler de dahil olmak üzere dijital müziği güvenli bir şekilde depolamak ve dağıtmak için bulut tabanlı bir platform olan TuneGO Vault’ta tutulur.

Şarkılar Kasaya gönderildiğinde zaman damgalıdır ve orijinal sanatçı şarkının sahipliğini alır ve daha sonra dijital erişim anahtarları aracılığıyla ortak çalışanlara, katkıda bulunanlara ve dinleyicilere dağıtabilir.

John, önemli ölçüde, aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Buluttaki tüm katkılar, işbirlikleri, bölünmeler ve meta veri etiketleme etkinlikleri açıklanır ve izlenir, bu da müzik sahipliğinin hatasız bir “dijital kaydı” ile sonuçlanır.

TuneGO NFT tam olarak nedir?

TuneGO platformunun en son güncellemesi olan TuneGONFT, artık NFT’leri destekliyor.
TuneGONFT, John’un gerçek dünya NFT ticareti için uygun olduğunu iddia ettiği, çevre dostu ve ölçeklenebilir bir blok zinciri olan FLOW tarafından desteklenmektedir.

John, “NFT’lerin harika yanı, blok zincirinde değişmez bir kayıt oluşturdukları ve geliri akıllı sözleşmeler yoluyla anında dağıtmak için temel oluşturdukları için bu ekstra koruma katmanını eklemeleri” diyor.

“Ayrıca yaratıcı topluluk için gelir ve telif hakkı elde etmek için harikalar.”

“Akıllı sözleşmeler ve blok zinciri aracılığıyla bu şarkıyla ilgili gelir elde ederseniz, bu geliri her yaratıcının cüzdanına anında ve şeffaf bir şekilde dağıtabilirsiniz.”

Şarkılar ve içerik oluşturucular arasındaki farkları takip etmenin daha iyi bir yöntemi var mı?

John, “Herhangi bir NFT’nin basımından önce, tüm içerik TuneGO Vault aracılığıyla korunur ve yazar paylaşımları tüm paydaşlar tarafından kabul edilir” diye açıklıyor. “Telifler gelecekte bu şekilde ödenecek.”

En son NFT Haberleri NFTYORUM.COM ile sizlerle.

Diğer yazımıza göz atabilirsiniz: Ukraynalı Bakan, Rus İşgalini Hatırlamak İçin Bir NFT Koleksiyonu Başlatacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.