Ukrayna, Flag NFT İçin Ethereum Bağışlarında 6.75 Milyon Dolar Kazandı

0

Ukrayna, Ethereum’daki bayrağının bir görüntüsünü açık artırmaya çıkararak askeri savunması için 6 milyon dolardan fazla para topladı.

Ukrayna’nın NFT açık artırması oldukça başarılı bir sonuçla tamamlandı: hükümet, bayraklarının bir görüntüsü için üç günlük bir ihale sürecinin ardından Çarşamba günü ETH’de 6.75 milyon dolar topladı.

İhale süreci, 26 Şubat için NFT bayrağının ilan edilmesiyle başladı. 2 Mart’ta 2.174 ETH satışıyla sona erdi.

Önemli sayıda daha küçük katkıda bulunanlar, toplam 2.258 ETH’ye yaklaşık 3000 ETH verdi. ETH, Çarşamba gününden bu yana değerindeki düşüş nedeniyle şu anda 6.75 milyon dolardan 5.69 milyon dolara düştü.

Nakit elde etmek için, kullanıcıların varlıklarını NFT’lere teklif vermek için “partiler” halinde bir araya getirmelerini sağlayan bir hizmet olan Partybid kullanıldı.

UkraynaDAO’nun bir sonraki adımı, DAO’ya katkıda bulunan tüm kullanıcılar için bir POAP (katılım kanıtı protokolü) oluşturmak ve ayrıca Ukrayna ordusunu desteklemek için fonların güvenli transferine yardımcı olmaktır. Ukrayna’nın askeri askerlerine yardım eden en büyük sivil toplum kuruluşu Come Back Alive, organizatörlerle ortaklık kuruyor.

Yeni fonlar, Ukrayna’nın doğrudan bağışlarla aldığı yaklaşık 240 Bitcoin ve 6500 Ethereum’a ek olarak geliyor. Polkadot tasarımcısı Gavin Wood’un 5 milyon dolarlık DOT vaadi ile eşleştirildiğinde, bu, bugünün dolarıyla yaklaşık 30 milyon dolar anlamına geliyor.

Ukrayna kısa süre önce tüm bağışçılara token airdrop planlarını erteledi ve onun yerine bir tür NFT satışı yapmayı seçti. NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberleri sizlerle.  

Ayrıca diğer haberimize de göz atın: Minecraft, Web3 İlk Çıkışını Gerçekleştiriyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.