Ukrayna, CryptoPunks’ın NFT hediyesini 90ETH karşılığında sattı

0

Sınır ötesi kısıtlamalar ve büyüyen bir savaş, Ukrayna hükümetinin kripto para birimlerinin değerini anlamasını gerekli kıldı, çünkü kesintisiz olarak kripto ve değiştirilemez tokenler (NFT) şeklinde para almaya devam etti.

Ukrayna’nın ülke halkına ve bir bütün olarak ülkeye yardım etme çabalarının Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı’nın bir parçası olarak, 20 Nisan 2022’de bağışlanan bir CryptoPunks NFT, 90 Ether (ETH) karşılığında satılacak.

1 Mart 2022’de 0x165cd3, CryptoPunk 5364 NFT için 31.722 $ ödedi ve bunu sanat eserini alan Ukrayna için Yardım kampanyasına verdi. 27 Nisan’da, Ukrayna’ya verildikten bir haftadan kısa bir süre sonra, NFT bugüne kadarki en büyük teklifi aldı: diğer tüm tekliflerden daha değerli olan 288.414 $ değerinde 100 ETH.

19 Haziran’da Ukrayna, CryptoPunk 5364’ü ABD’deki bir alıcıya 90 ETH (102.640 $) karşılığında sattı. Alıcı olan 0xc08f6d’nin Ethereum gazı için 103,523 dolar ödediğini belirtmek önemlidir.

Ukrayna, Avrupa Blok Zinciri Ortaklığına (EBP) katılan Avrupa Birliği dışındaki üçüncü ülkedir. Bu kararın ardından ülke, eyaletler arası blok zinciri ağını diğer ülkelerle birlikte kurmayı planlıyor.

Virtual Assets of Ukraine CEO’su Konstantin Yarmolenko, Cointelegraph ile konuştu ve Ukrayna’nın blockchain teknolojisine dayalı sınır ötesi kamu hizmetleri için bir EBSI test düğümü ve prototip kullanım senaryoları kurmak istediğini doğruladı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki ihtilaf sırasında, kripto bağışlarının “kanıtladığı” da söylendi.[d] çok önemli bir yardım.”

“Bir sonraki adım, Ukrayna ve AB’nin EBP/EBSI girişimlerine dayalı tam blok zinciri entegrasyonu.”

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.