Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, savaş operasyonlarına yardımcı olmak için bir NFT programını destekledi

0
NFT Haberleri

Perşembe günü, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Ukrayna’nın insani yardım ve savunma operasyonlarına doğrudan yardımcı olan, karşılıksız bir token (NFT) projesi olan Ukrayna için Avatarlara desteğini tweetledi.

Proje, Ukrayna ikonografisi ve Rus kuvvetlerine direniş de dahil olmak üzere Rusya-Ukrayna savaşından ilham alan 70 dijital sanat eserinden oluşuyor. Dijital sanat satışlarından elde edilen tüm gelir, Ukrayna’nın savaşma çabalarını desteklemeye gidiyor. Ukrayna için avatarlar, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından tanındı ve firma ilk NFT’sini 19 Mayıs’ta yayınlayacak.

Bu, Ukrayna hükümetinin askeri operasyonlara yardımcı olmak için blok zinciri teknolojisini ilk kullanışı değil. Ukrayna hükümeti, bu yıl Nisan ayında, insanların Ukrayna’nın askeri operasyonlarına yardımcı olmak için NFT’leri alıp satabilecekleri ve 100 milyon dolardan fazla kripto bağışı toplayabilecekleri bir web sitesi başlattı.

Ukrayna için Avatarlar ayrıca, NFT sanatının satışından elde edilen gelirin bir kısmı veya tamamı bir hayır kurumuna giden fonların hayır kurumlarına katkısına yardımcı olan NFT projelerinin yükselen geleneğini sürdürüyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.