Ukraynalı Bakan, Rus İşgalini Hatırlamak İçin Bir NFT Koleksiyonu Başlatacak

0

Ukrayna hükümeti, ülkenin Rusya tarafından işgalinin hikayesini anlatmak için, karşılıksız token (NFT) koleksiyonunun oluşturulduğunu duyurdu. Ülkenin dijital dönüşüm bakan yardımcısı Alex Boryakov’a göre, koleksiyon “Rusya-Ukrayna çatışmasının müzesi gibi” olacak. Dünyayı NFT tarzında bilgilendirmek istiyoruz.”

NFT’ler, yeni başlayanlar için çizimler, tablolar, müzik, GIF’ler ve benzeri gibi bir Blockchain dağıtılmış veritabanına kaydedilen herhangi bir dijital varlıktır. NFT’ler değişmez olduklarından, yüklendikten sonra değiştirilemez veya güncellenemezler.

Bornyakov’a göre, her NFT çalışması savaştan ayrı bir hikayeyi yansıtacak. Her sanat eserine yetkili bir haber kaynağı eşlik edecekti. “Havalı, güzel görünmesini istiyoruz ve zaman alıyor” dedi.

Daha fazla mesaj

Merkle Science’a göre, Şimdiden 88 milyon doların üzerinde kripto para katkısı aldı ve hükümet şu anda cüzdanında yaklaşık 7 milyon dolar Ethereum tutuyor. Ukrayna hükümeti Bitcoin, Ethereum, Tether ve Polkadot ile Dogecoin, TRON, Solana ve NFT’lerde fon istedi.

Boryakov, 11 Mart’ta bir tweet’te kripto para birimi gelirlerinin gözlük, optik, kask ve koruyucu yelek satın almak için kullanıldığını açıkladı. Dünyanın dört bir yanından bitcoin katkıları kullanılarak en az 5500 kurşun geçirmez fırlatıcı, 500 balistik plaka, 3.427 ilaç, 60 telsiz, 410.000 paketli öğle yemeği, 3.125 termal kamera ve 500 kask satın alındı.

NFTYORUM.COM Ukrayna’nın yanında.

Diğer içeriklerimize göz atın: 2022’De Para Kazanmak İçin En İyi 3 NFT Oyunu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.