Unfi Coin Nedir? Unfi Coin Hakkında Tüm Bilgiler

3

Unfi Coin, merkeziyetsiz finans’ın geliştirilmesi için akıllı sözleşme protokollerinden oluşan Unifi Protokol’ün kripto para birimidir. Sesameseed tarafından geliştirilen Unifi Protokol, çok zincirli merkeziyetsiz finans ekosistemindeki ürünleri birbirine SEED köprüsü aracılığı ile bağlar. Geliştiriciler ve işletme sahipleri için merkeziyetsiz finans araçları sunma fırsatı veren Unifi Protokolün kripto para birimi olan Unfi Coin Nedir? Unfi Coin Nereden ve Nasıl Alınır ? Unfi Coin Geleceği, Unfi Coin Fiyat, Unfi Coin Fiyat Tahmini ve Unfi Coin Yorum Analizlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Unfi Coin Nedir?

Unifi Protokol ekosisteminin destekçisi ve likiditesi olan Unfi Coin, zincirler arası akıllı sözleşmelerin birlikte çalışmasını sağlayan Unifi Protokolün çok yönlü bir kripto para birimidir. 2020 yılında geliştirilen Unifi Protokol DAO merkeziyetsiz finans sitemini modern teknolojiyle buluşturmayı hedefliyor. Geliştiriciler ve işletmeler için müşterilerine DeFi (Merkeziyetsiz Finans) ekositemi çözümleri sunmalarını sağlayan Unifi Protokol, bu sistemi desteklemek üzere kendi kripto para birimi olan Unfi Coin’i ethereum ve binance smart chain ağları üzerinde dağıtmaya başlamıştır. Dünyanın en büyük kripto para borsalarında işlem görmeye başlayan Unfi Coin farklı blockchain zincileri arasında işlem yapmayı mümkün hale getirme özelliğiyle göze çarpıyor.

Unfi Coin Nedir?” sorusunun cevabını bulmak için mutlaka Unifi Protokol DAO ekosistemini iyi tanımalıyız.

Unifi Protokol DAO Nedir ?

Unifi Protokol DeFi merkeziyetsiz finans sektörünü geliştirmek için birbiriyle senkronize bir şekilde çalışabilen çok zincirli akıllı sözleşmelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Merkezi olmayan bir finans sektörü olan Ethereum tabanlı DeFi ürünlerinin diğer blok zincirler üzerinde işlem gören DeFi ürünleriyle iletişim kurması için köprü hizmeti sunmaktadır. Zincirler arası akıllı sözleşme protokolleri ile iletişimi sağlayan köprü SEED olarak adlandırılmaktadır.

Unifi Protokol DAO, merkezi olmayan bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) ile Coin değişim sistemi olan uTrade sözleşmeleri Unifi Protokol üzerinde inşa edilen ilk akıllı sözleşmelerdir.

Unfi coin nedir diye aradıysanız ilginizi çekebilir: Dego coin nedir?

Unfi Coin Geleceği

Unfi Coin Geleceği, Unifi Protokol DAO’nun hamlelerine bağlıdır. Unifi Protokol yol haritasında ilk başta Tron, Ontology, Harmony ve Binance Smart Chain zincileri üzerinde hizmet sunmayı hedefliyor. Yield Farming protokolüne sahip olan Unfi Coin stake özelliği sayesinde çok zincirli bir topluluk oluşturarak, desteğini arkasına almayı hedefliyor. Bu bakımdan Unfi Coin geleceği, yol haritasında belirlenen adımların tam olarak yerine getirilmesiyle alakalıdır.

unfi-coin-nedir-yorum-analiz
unfi-coin-nedir-yorum-analiz

Unifi Protokol Yol Haritası:

Sosyal medya aracılığı üzerinden insanlarla aktif olarak iletişimde kalmak.

Topluluk grubu içerisinde demokrasiye dayalı bir yönetim sistemi oluşturma.

Topluluklara kendi liderlerini seçme fırsatı sağlama.

Daha fazla mesaj

Geliştiricileri Unifi Protokol üzerinde yeni DeFi (merkeziyetsiz finans) ürünlerinin oluşturulması için teşvik etme.

Unfi Coin Staking yoluya kullanıcılara kazanç sağlamak.

Katman-1 alt yapısına sahip blok zincirlerini de büyüdükçe sisteme dahil etmek.

Unfi Coin Fiyat

Unfi Coin fiyat olarak yazının yayına hazırladığı zaman içerisinde 7,54 dolardan işlem görmektedir. Unfi Coin piyasa değeri 38.059.943 milyon dolardır. Son 24 saat içerisinde yapılan işlem hacmi ise 11,223,537 milyon dolar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Unfi Coin piyasa değerlerine göre kripto para sıralamasında ise 669. sırada yer almaktadır.

Unfi Coin Fiyat Tahmini

Piyasaya dağıtılan doğrulanmış Unfi Coin miktarı 5.096.363 milyon Unfi Coindir. Piyasada dolaşan Unfi Coin miktarı toplam Unfi Coin arz miktarının yaklaşık olarak yüzde 51’ne eşittir. Unfi Coin Fiyat Tahmini hakkında henüz çok yeni bir kripto para olmasından dolayı net bir fikir yok.

2021 yılında 41 dolar seviyelerine kadar çıkmasına rağmen, tekradan 7 dolar seviyelerine gerilemiştir. Binance, HBTC ve Chain Capital gibi sektörün önde gelen isimlerinden yatırımlar almayı başaran Unfi Coin şu an için beklenilen seviyelerde değil.

Unfi Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Unfi Coin, topluluğunun çoğalmasıyla birlikte dünya geneli kripto para borsalarında işlem görmeye başlamıştır. Bunların içerisinde en fazla UNFİ Coin ticareti yapılan Bİnance en iyi seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Unfi Coin’i Binance kripto para borsasının yanı sıra, uTrade, Gate.io, MXC, HBTC, Jubi, Bibox, Hotbit, KuCoin borsalarından da alabilirsiniz.

Unfi coin nedir yazısını okuyanlar aynı zamanda bu konuya da baktı: IDEX coin nedir?

Unfi Coin Yorum

“Unfi Coin Nedir?” diye merakla arayan kullanıcılar gerekli bilgiyi aldıktan sonra Unfi Coin hakkında ki yorumları oldukça merak ediyor. Dikkatli bir şekilde incelendiğinde oldukça basit bir Unfi Coin Yorumu yapılabilir.

Unfi Coin geçen yılın ilk çeyreğinden 2022 yılı ilk çeyreğine kadar yüzde 80 oranında büyük bir düşüş gerçekleştirerek, uzun vadeli yatırımcılarını oldukça üzdü. Unifi Protokol’ün sürekli geliştirilmesine devam edilmesine rağmen piyasaya fazla miktarda dağıtılması sonucu fiyat istikrarı sağlanamadı.

Unfi Coin yorum yapılması oldukça zor Coinlerden biridir. Merkeziyetsiz finans’a farklı bir bakış açısı kazandırmasına rağmen yeterli sayıda topluluk desteğine ulaşamamasından dolayı hak ettiği yeri bulamadı hala. Bu bakımdan geleceğe umutla baktıran Unfi Coin yakından takip edilmelidir.

3 Yorumlar
  1. Burak diyor

    Unfi coini araştırırken rastlamam iyi oldu, teşekkürler…

  2. Kübra diyor

    unfi coin hakkında online platformlarda yeterli ve yetkin bilgiyi bulamamıştım. Coin seçenekleri arasında baş koyacağım bir seçenek olmadığını söylemek istiyorum. Yine de Sayfada baya detaylı açıklamalar yapılmış. Ellerinize sağlık.

  3. Furkan EMEK diyor

    Unfi Coin Fiyat Tahmini konusundaki görüşünüze katılıyorum kesinlikle şuanda beklenilen seviyede değil ve bende artış bekliyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.