Vet Coin Nedir? Projesi başarıya ulaşır mı?

0

VeChain açık blok zincir tabanlı, tedarik zinciri yönetimi ve iş süreçlerini geliştirme ekosisteminde değer aktarım birimi olarak kullanılan VET coin nedir? VET coin, çift token’a sahip VeChain ekosistemi üzerinde değer aktarımı katmanında kullanılmaktadır.

Akıllı sözleşmeler katmanında kullanılan VTHO(VeChain Thor Energy) coin ise genellikle gas veya fee ücreti olarak kullanılmaktadır. Vet coin projesi nedir? Vet coin yorum ve VET coin geleceği hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

VET COİN NEDİR?

BT uzmanı ve Louis Vuitton China’nın eski CIO’su Suny Lu tarafından geliştirilen VeChain projesinin kripto para birimi olarak VET coin, kullanılmaktadır. VET Coin, VeChain blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan uygulamalarda işlem gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Bu işlemler için ödenmesi gereken işlem ücreti için ise VTHO coin kullanılmaktadır. VeChain ekosistemi likidite kaynağı olarak VET coin ve VTHO coin’i üretti. VET coin VeChain blok zinciri üzerinde dağıtılmıştır.

Vet coin madenciliği yapılmayan kripto para birimlerindendir. VeChain ağı, yield farming protokolünü kullanmaktadır. Bu protokol, VET coin kazanımını stake ederek veya ödünç vererek elde etmenizi sağlar. VET coin stake etme işleminin yanı sıra VTHO coinlerin üretimi için de kullanılır.

VET COİN PROJESİ

VeChain projesi, Sunny Lu ve ekibi tarafından tedarik zinciri yönetimi ve iş süreçlerini başarıyla yönetmek için geliştirildi. Lojistik sektörü üzerinde ki büyük iş yükünün hafifletilmesi amaçlanmıştır. Tüm bu ekosistemi ayakta tutmak için likidite kaynağı olarak VET coin geliştirilmiştir.

VET COİN YORUM

İki yıl önce gerçekleşen bir hack saldırısı sonucunda, toplam piyasa değeri 6.5 milyon dolar değerinde VET coin çalındı. Bu hack saldırısı oldukça endişe yaratmıştır. Vet coin 2018 yılı boyunca değer kaybetmeyi sürdürdü. Aralık 2019 yılında yaşanan hack sorunundan sonra, 2020 yılınca kendini toparlayamadı. Uzun bir aranın ardından kripto para birimlerinin yükselişe geçtiği 2021 yılı içerisinde kendini toparlamayı başardı. Bu süreç içerisinde 2019 yılında yaşanan bilgisayar korsanlığı probleminin altından başarıyla kalkmasını bildi. Ancak VET coin yorum ve analiz yazıları o dönemlerde kötümser yaklaşımcılar tarafından kaleme alınıyordu.

Belirlenmiş bir yol haritası bulunmaması da VET coin için bir dezavantajdır. VeChain, GitHub üzerinde kod havuzlarında pek işlem yapıldığı görünmüyor. İş tarafında çeşitli ortaklıklar yapılmasına rağmen istenilen seviyeye yükselemedi. İş ortaklıkları oluşturma açısından başarılı bir pazarlama ekibine sahipler. Eğer PoA 2.0’ı 2022 yılı içerisinde aktif ederlerse, büyük bir yükseliş gerçekleşeceğini düşünmekteyim. Sektörde çok güçlü rakipleri var. Eğer tedarik zinciri ve lojistik sektörüne hakim bir konuma yükselmeyi başaramazsa topluluğun ve yatırımcıların güvenini kaybedebilir.

vet-coin-nedir-gelecegi
vet-coin-nedir-gelecegi

VET COİN GELECEĞİ

Başlangıçta sadece tedarik zinciri yönetimi için çözümler sunan VeChain, 2018 yılında kendi ana ağını başlatmasıyla birlikte daha genel merkezi olmayan uygulama projesine destek vermeye başladı.

BMW şirketiyle otomobil satışlarında kilometre sayacı sahtekarlığını önleme üzerine ortaklık yapıldı. Lüks deri ürünlerinin takibi için LVMH ile ortaklık kuruldu. Ve Walmart ile gıda kaynağını izlemek için ortaklık imzalandı. VET coin geleceği, iş ortaklıkları açısından baktığımızda pozitif değerlendirilebilir. Ancak kod kısmına yansıyan önemli bir gelişme görülmemesi yatırımcıları tedirgin ediyor.

VET coin 86,712,634,466 milyar adet üretilecektir. Piyasada 2022 Ocak ayı itibariyle dolaşımda Coinmarketcap tarafından doğrulanmış 64 milyar VET coin bulunmaktadır. Piyasa değerine göre kripto para sıralamasında 36. Sırada yer alan VET coin’in piyasa değeri 2022 Ocak ayında 3,510,928,437 milyar dolardır. VET coin şuan 0,05459 USD üzerinden işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde 183 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip VET coini kripto para borsalarında 1 milyon kullanıcı ve yatırımcı takip ediyor.

VET COİN NEREDEN ve NASIL ALINIR?

VET Coin şu an piyasada bulunan en değerli 36. Kripto para birimidir. Bu açıdan dünya genelinde popüler olan Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, FTX ve Bybit gibi kripto para borsaları üzerinden satın alınabilir. Direk olarak VET alımını desteklemeyen borsalar üzerinde ise öncelikle BTC veya ETH alabilirsiniz. Ardından takas işlemi gerçekleştirerek VET Coin elde edebilirsiniz.

Vet coin nedir yazısından sonra değerlendirmek isteyebilirsiniz: WIN Coin nedir?

Diğer projelerini incelemek isterseniz buradan bulabilirsiniz: Vtho coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.