Vtho Coin Nedir? Detaylı Vtho Coin Analizi

0

VeChain blockchain ağında önemli bir yere sahip olan VTHO Coin, Nedir? Kendine özgü Blockchain ağına sahip olan VeChain ekosisteminin, ikincil kripto para birimi olarak karşımıza çıkan VTHO Coin, Vechain ekosisteminin çift coin’li bir ağ olmasından dolayı oldukça karıştırılıyor. VET Coin ve VTHO Coin gibi çift token sahibi olan VeChain ağında yerel para birimi olarak VET Coin kullanılırken, transfer işlemleri için alınan fee ücreti yani işlem ücreti kesintisi olarak VTHO Coin kullanılmaktadır. VTHO Coin projesi nedir ve VTHO Coin Kimin? VTHO Coin yorum ve VTHO Coin geleceği hakkında Bilgiler ve VTHO Coin Haberleri sizlerle…

VTHO Coin Nedir?

VTHO Coin nedir?” sorusunun kullanıcılar tarafından aranmasının arkasındaki en önemli etkenin, VTHO Coin üreticisi olan, VeChain Blockchain ağının çift Coin’li bir ağ olmasıdır, diyebiliriz. Vechain yerel kripto para birimi olarak VET Coin’i kullanırken, Smart Contract’ı (Akıllı Sözleşmeleri) temsil etmesi ve transfer işlemlerinde fee veya gas ücreti olarak ise VTHO Coin’i tercih ediyor.

VeChain, 2015 yılında kuruldu. İlk kurulduğu yıllarda Çin’in en büyük blockchain ağına sahip olan şirketlerden biri olan Bitse’ye bağlı yan kuruluş olarak piyasada yer aldı. VeChain ilk olarak piyasaya VEN Coin’i sürdü. VET Coin ve VTHO Coin ise VeChain vakfının 2018’de yeniden markalaşma yoluna gitmesiyle birlikte piyasa sürüldü. VeChain 2018 yılında yeniden markalaşmanın yolunu tuttu. Yeniden marakalaşma yolunda bu ekosistem içindeki büyük değişimin bir sonucu olarak, VEN Blockchain ve VET blok zincir ağları oluşturuldu. Ayrıca VeChain kendi geliştirdikleri ekosistemin, gerçek dünyada ki ekonomik sorunların çözülmesi ve blockchain sistemini kullanarak değer yaratmak için topluluk üyeleriyle birlikte çalışacağına söz verdi.

VeThor (VTHO) Coin, VIP-180 standartdına bağlı bir coindir. Bu yönüyle eşsiz coinlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

VeChain, ağı tamamen açık kaynak kodlu ve geliştiricilerin birlikte çalışabilmelerine olanak sağlayan bir ekosistem geliştirmeyi hedefliyor. Bu ekosistemin en büyük iki likidite kaynağı ise VET ve VTHO coindir.

VeChain ağı üzerinde yapılan işlemlerden dolayı alınan işlem ücreti VTHO Coinlerin %70’i yakılırken, %30’u ise topluluk üyelerine dağıtılıyor. Ayrıca VET ve VTHO Coin, ERC-20 Ethereum kripto para birimi standarlarınıda karşılıyor. Bu bakımdan çok yönlü çalışma prensibine sahiptir, diyebiliriz. Ayrıca VTHO Coin’i sıcak ve soğuk kripto para cüzdanları üzerinde de saklayabilirsiniz.

VTHO Coin Projesi

VTHO Coin, VeChain blok zinciri ağına bilgi işlemek için gerekli olan ödeme için geliştirilmiştir. Gas veya Fee ücreti olarak da adlandırılan işlem ücreti için VeChain ağında VTHO ile ödeme yapmak zorunludur. VTHO Coin projesi, Vechain Vakfı tarafından sistemi desteklemek amacı ile 2018 yılında hayata geçirilmiştir.

Her işlem için ödenen VTHO coin’in %70’i yakılırken, %30’u zincir ağı üzerinde blokları doğrulayan Authority Masternode Operatörlerine aktarılır. İşlem için ödenecek gas ücreti ise dosya büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

VeChain ağında, VET ve VTHO Coin olmadan işlem gerçekleştirilemez. VET Coin sahibi olarak VTHO Coin kazanabilirsiniz. VET işlemleri sonucu VTHO üretilmektedir. VTHO olmadan da VET işlemleri yapılamadığı için bu iki token ayrılmaz bir bütünün parçasıdır.

VTHO Coin Kimin?

Vtho coin kimin? VeChain blok zincir ağının sahibi Sunny Lu aynı zamanda şirketin CEO’sudur. Bacardi China ve Louis Vuitton gibi dünyaca ünlü markaların bilgi teknolojileri departmanında önemli görevler üstlenen Sunny, 2015 yılında Bitse’nin yan kuruluşu olarak kendi blok zinciri ağını kurmayı başardı. 2018 yılı Sunny Le ve şirketi VeChain için dönüm noktası oldu. 2018 yılında yeniden markalaşma yoluna giderek, kendi blok zincir ağlarını inşa etti. Bu büyük değişimin hemen akabinde VeChainThor (VET) Coin ve VeThor (VTHO) Coin’ler oluşturuldu.

VTHO Coin Yorum

VeChain, Ethereum ERC-20 standardına sahip VEN Coin’i 2015 yılında piyasaya sürerek, kripto para piyasasına giriş yaptı. Singapur merkezli kuruluş, 2018 yılında VET Coin’i piyasaya arz etmesinin ardından VET Coin kripto para borsalarında 0,06 ₺ üzerinden işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz sene önemli projelerini başarıyla tamamlamasının ardından VET Coin şu ana kadar gördüğü en yüksek seviye olan 3,74 TL’yi görmeyi başardı.

VTHO Coin yorum ve analiz bilgileri işlenirken, global çapta tedarik zincirine sağladığı katkılar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Şirket izlediği yol haritası ile kendi kripto para birimlerinin değerini belirleyecektir. Kullanıcılar tarafından ne kadar benimseneceği de önemli kilometre taşlarından biridir.

vtho-coin-nedir-gelecegi
vtho-coin-nedir-gelecegi

VTHO Coin Geleceği

2022 yılı itibariyle toplam arz miktarının tamamı dolaşımda olan VTHO Coin’in piyasa değeri 231,382,923 USD’dir. 44 milyar VTHO Coin, Coinmarketcap tarafından doğrulanmış miktar olarak dolaşımdadır.

VET Coin kullanımı ve VeChain blok zinciri üzerinde gerçekleştirilen başarılı işlem sayısına göre, VTHO Coin geleceği hakkında tahminde bulunulabilir. Ancak yine de topluluk tarafından ne kadar kabul gördüğü de önemli bir etken. Yine de en doğrusu zamana bırakarak hangi seviyelere geleceğini görmek.

Ayrıca bunu da okumak isteyebilirsiniz: PLA coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.