Web 3.0 Nedir? Basit Anlatım | 2022

0

Web 3.0 nedir? Kripto para birimleri hayatımıza girdikçe etrafımızdakilerden daha çok duymaya başladık. Web 3.0 ile tanışmak Web 2.0 ve web 1.0‘a bakmak zorundayız.

Web 1.0 paylaştığımız bilgiler hakkında çok az kişiyle sınırlı bilgi alışverişi oldu Geri bildirim almak mümkün değildi.

Web 2.0 Bugün kullandığımız internet başka bir adla da anılmaktadır. interaktif internet Ayrıca paylaştığımız bilgiler hakkında görüş alınması mümkün olduğu için bu ismi almıştır.

Web 3.0 diğer yandan öncekilerden farklı bir teknoloji ile çalışmaktadır. Bu teknolojiye anlamsal ağ denir blok zinciri veya orijinal İngilizce’de blok zinciri destekler.

Peki Web 3.0 bize diğerlerinden farklı olarak ne sunuyor?

Web 3.0 ile birlikte merkezileştirilmiş Şirketlerden kurtulacağız. Günümüzün teknoloji devleri Google, Meta(Facebook), Youtube, Twitter, LinkedIn gibi şirketlere ihtiyacı olmayan kişiler birbirleriyle etkileşime geçmek bilgi oluşturun ve paylaşın.

Daha fazla mesaj

Telefonlarımıza yüklü onlarca program ve getirdikleri kafa karışıklığı ortadan kalkacak. Tabi ki verdiğimiz izinler her yazılım indirme işleminde kaldırılacaktır. WhatsApp ve Facebook’un kullanıcı bilgilerini paylaştığını itiraf etti.

Mahremiyetin mahremiyeti bir kez daha dünyanın gündemine oturdu. Web 3.0 Böyle bir şey imkansız. Çünkü paylaştığımız bilgiler önce bu sitelerde saklanmakta ve daha sonra paylaştığımız kişi veya kişilere ulaşmaktadır.

Firmaların bu bilgileri sattığı bilinen bir gerçektir. Web 3.0 Aracı bir site veya uygulama olmadan bilgi paylaşmak veya bilgiye erişmek daha güvenli olacaktır. Bir arabulucuya ihtiyaç duymadan istediğimizi elde edebiliriz.

meta veri deposu

Bu başlığın da açıklanması gerekiyor. gerçekten bu yüzden başka bir dünyaya gireriz. 2000’li yıllarda telefon, internet ve bilgisayar çok hızlı bir şekilde hayatımıza girdi. aynı yıllarda ortaya çıktı. sanal gerçeklik teknolojisi. Web 3.0, VR teknolojisinin yavaş yavaş hayatımıza girmesinin nedenlerinden biridir. meta veri deposu için bir altyapı anlamına gelir Web 3.0 ile birlikte sanal gerçeklik teknolojisi sadece eğlence için değil meta veri deposu için Kapıyı açacak.

Diğer yazılarımız için nftyorum.com adresine göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede en son coin haberleri, nft haberleri gibi birçok kripto konusunda fikir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda metaverse haberleri konusunda da bir çok haberimiz bulunmaktadır.

Kaleme almış olduğumuz bu yazı ilginizi çekebilir: 2022-2025 Celsius Coin Fiyat Tahmini

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.