Web3’ün Twitter’ını Poligon’da Başlatmak İçin Aave

0

Aave, Polygon’da Web3 için Twitter’ı Tanıtacak.

Web3 şirketi Aave, Polygon blok zincirini kullanarak Twitter benzeri bir sosyal ağ sitesi kurdu. Lens Protokolü, ayırt edici bir web3 sosyal deneyimi sağlamak için NFT’leri kullanan yeni bir projedir. Kullanıcılar, diğer özelliklerin yanı sıra materyallerinden para kazanabilir ve kendi profillerini NFT olarak basabilir.

Lens Protokolünü Twitter’dan farklı kılan nedir?

NFT’leri kullanan Aave’nin yeni sosyal medya projesi, kullanıcıların sosyal profilleri ve içerikleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Şirketin CEO’su Stani Kulechov, insanların yeni bir elektronik sosyalleşme stratejisine ihtiyacı olduğuna inanıyor. Gerçekte, hepimiz birkaç yıldır bu tür sosyal ağ hizmetlerini kullanıyoruz.

Ancak, web3 son zamanlarda baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Aave, NFT’ler gibi en son teknolojileri kullanarak Twitter’dan daha fazla sosyal deneyim sağlamayı hedefliyor:

“Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifinden görüldüğü gibi, insanlar alıştıklarından daha iyi bir deneyime hazırlar. CEO, yalnızca çevrimiçi olarak oluşturduğunuz içeriğin değil, aynı zamanda profiliniz ve sosyal ağınızın da sahiplenilmesinin vadesi çoktan geçmiştir ve Lens’in başarmayı amaçladığı şey kullanıcıları güçlendirmektir” dedi.

Lens Protokolü şu anda çeşitli sosyal uygulamalara sahiptir. Polygon blok zinciri, diğerleri arasında Swapify, Peerstream ve Lenster tarafından kullanılır.

Aave’nin sosyal medya ağı Twitter’ın yerini alacak

Bugün saat 14:00 EDT’de Lens Protokolü, Twitter Spaces’ta bir lansman partisine sahip olacak. Bu nedenle, Aave’nin NFT destekli sosyal ağının Twitter’dan daha iyi performans gösterip göstermeyeceğini belirlemek için henüz çok erken.
Açıkçası, Lens Protokolü’nün web3 rakipleri de var. Bir NFT pazarı olan Gamma, yakın gelecekte bir web3 sosyal ağı başlatacak.

Bu arada, web3 sosyal ağ sitesi Playground son zamanlarda kullanıcıların ilgisini çekti. Bununla birlikte, her platform, bir web3 bağlamında yeni ağ oluşturma tekniklerini denememize izin verir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.