NASCAR’ın İlk Siyah Sürücüsü Wendell Scott, NFT Olarak Paylaşılan Hikayesi

0

Wendell Scott’ın hayatını ve işini onurlandırmak için Wendell Scott Ventures bir dizi tarihi NFT’yi piyasaya sürecek ve satacak.

Sporun en yüksek seviyesi olan Grand National yarışını kazanan ilk Afrikalı-Amerikalı NASCAR sürücüsü oldu. Wendell Scott bunu 1 Aralık 1963’te yaptı.

4 Ekim 2021 itibariyle, başka hiçbir siyah sürücü NASCAR yarışını kazanmadı. NASCAR tarihinde, Wendell Scott bir NASCAR takımının siyahi olan tek sahibidir. Wendell Scott kazanmasına rağmen, bunun için bir kupa alamadı. Jacksonville’deki zaferinden 60 yıl sonra, 28 Ağustos 2021’e kadar, o öldükten sonra kupası ailesine verildi.

İlginizi çekebilir: Arabian Camels Çığır Açan Hollywood Filmi NFT Drop’a Hazır

Bir Afrikalı Amerikalı NASCAR sürücüsünün ilk NFT’leri, Ulusal NASCAR Onur Listesi’nde Authentik Studios tarafından düzenlenen canlı bir müzayedede satıldı. Worldwide XR, VueXR ve CMG Worldwide ile işbirliği, 6 Mart’ta önde gelen NFT pazarı Nifty Gateway ile devam edecek.

Daha fazla mesaj

Wendell Scott, doğduktan 100 yıl sonra ve NASCAR yarışını kazandıktan 58 yıl sonra hala engelleri aşıyor. Mirası artık insanların çevrelerindeki dünyayla etkileşimlerini değiştiren teknolojiyle bağlantılı. NFT’ler W. Scott’ın hikayesini anlatmanın iyi bir yoludur çünkü Wendell Scott gibi NFT’ler insanları kızdırır ama aynı zamanda bozuk bir sistemde değişim için zemin hazırlar. NFT ve Web 3.0’da olduğu gibi, Scott’ın NASCAR’ın statükosu üzerindeki etkisi ve sporun erişilebilirliği onu daha açık ve daha erişilebilir hale getirdi. Tarih yazıldıkça, bu NFT’lere sahip olan insanlar da bunun bir parçası olma şansına sahipler.

Wendell Scott NFT

Bunlar, Afrika kökenli Amerikalı bir NASCAR sürücüsünün ilk NFT’leri. En iyi dijital ajans Vue XR ve Lion Forge Films arasında bir ortak girişim olan Scott Ventures’ın yardımıyla yapıldılar.

3D Artırılmış Gerçeklik dijital arabaları, Nifty’nin platformuna koyacağı ilk şey olacak. Bu ilk kez oluyor. W. Scott’ın NASCAR yarışını kazandığı 1962 Chevrolet Bel Air, türünün ilk örneği. Scott’ın ilk NASCAR kazananının tam 1:1 kopyası.

Scott’ın arabasının Genişletilmiş Gerçeklik (XR) versiyonu, blok zincirinin insanların merkezi olmayan bir sistem üzerinde çalışmasına nasıl izin verdiği gibi, onu NASCAR Onur Listesi’nden kurtarıyor ve halkın görmesini sağlıyor. Bu nesne Metaverse uygulamalarında da kullanılabilir.
Sahipler ayrıca satın aldıkları NFT’ye göre Authentik Studios’tan SILO alacaklar.

En son NFT Haberleri, Metaverse Haberleri ve birçok alt coin analizleri sadece NFTYORUM.COM ‘ da. Sitemizi sosyal medya platformlarından takip etmeyin unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.