Winamp Medya Oynatıcı Dış Görünümü NFT Olarak Satılacak

0

Microsoft Windows için bir medya oynatıcı olan Winamp, 16 Mayıs 2022’de nostaljik dış görünümünü duyuracak. Farklı dijital sanatçılar tarafından yaratılan orijinal dış görünümden ilham alan yirmi NFT ayrı satılıyor.

Winamp, marka etiketini canlandırmak amacıyla eski oyun şirketi Atari’den oluşan NFT dalgasının katıldığı büyüyen klasik markalar listesinde yer alıyor.

Marka, “dünyanın dört bir yanındaki müzisyenleri en sevdikleri müzikleri yaratmalarını desteklemek için” bir girişim olan Winamp Vakfı aracılığıyla, 1990’ların sonlarından bu yana ikonik 1: 1 NFT kaplamasını açık artırmaya çıkaracak. NFT, 16-22 Mayıs tarihleri ​​arasında OpenSea’de erişilebilir olacak.

Ayrıca, yirmi NFT yan ürünü 23 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Yan ürünler NFT sanatçılarından türetilecek ve Winamp dış görünümüne dayalı olmalıdır. Başvurular bu haftanın başlarında 15 Nisan’a kadar başladı.

Bilim adamlarını da içeren Winamp ekibi, seçilen parçaları 18 Mayıs’ta yayınlamayı planlıyor.

Seçilen sanatçılar, NFT’lerinin ilk satışından elde edilen gelirin yüzde yirmisini alacaklar. 19 adet 100 kopya olarak satılacak, geri kalanı 97 kopya olacak. Tüm NFT’ler 0.08 ETH, yani yaklaşık 200 dolar olarak fiyatlandırılacak.

Buna ek olarak, sanatçılar ikincil veya sonraki satışlarda herhangi bir telif ücretinin yüzde onunu alacaklar. İlk satışlardan kalan %80, Winamp’ın ilk ortağı Music Fund gibi yardım projelerine verilecek.

İş Geliştirme Direktörü Thierry Ascarez tarafından bildirildiği üzere, NFT alıcıları, klasik bir dış görünüm görüntüsü veya türevlerinden biri olan NFT’ler için ortak bir kurulumla ilişkili bir blok zinciri belirteci alacaklar.
Seçilen sanatçılar, hüküm ve koşullarda belirtildiği gibi, çıktıları için tüm fikri mülkiyet haklarını devretmeyi kabul etmelidir.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT gelişmelerinden haberiniz olsun.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Futbol Takımı Como 1907, Hayır Kurumu NFT Müzayedesini Yayınladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.