XVG Coin Nedir?

0

XVG (Verge) Coin, kullanıcıların günlük olarak kripto para kullanımı için gizlilik tabanlı bir dijital para birimidir. Özellikle transfer işlemlerinde kullanıcı gizliliğini sağlamak amacıyla, IP adreslerini gizleyerek tamamen anonim olmasını sağlar. TOR ve I2P ağ protokollerini transfer işlemlerinde kullanarak kullanıcıların ip adreslerini ve konumlarını gizlemeyi başaran XVG Coin Nedir? XVG Coin Yorum, XVG Piyasa İstatistikileri, XVG Coin Hedef ve XVG Coin hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını açıklıyoruz.

XVG Coin Nedir?

XVG Coin nedir, sorusunun cevabını şöyle açıklayabiliriz: Merkeziyetsiz, anonim ve güvenilir bir kripto para birimi olarak XVG Coin, 2014 yılında ilk olarak DogeCoinDark olarak adlandırılarak piyasaya sürülmüştür. 2016 yılında geliştiricisi Justin Valo tarafından Verge adı altında tekrardan piyasaya sürülen XVG Coin böylece Dogecoin’in bir uzantısı olmaktan öte Bitcoin tabanlı bir merkeziyetsiz dijital birimi olarak yeniden doğmuştu. 2016 yılında Verge Dijital Para Birimi olarak markalaşan kripto para birimi XVG Coin ile yapılan işlemler geri alınamıyor. Böylece Blockchain sistemini günlük yaşantıya entegre ederek ödemelerinizi güvende tutmayı başarıyor.

Justin Valo, geçmişi programcılık ve ağ güvenliği ile geçmiş bir bilgisayar duayenidir. XVG Coin Piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda DogeCoin’e alternatif bir para birimi olarak ortaya çıkmıştı. O zamanlarda piyasada bulunan Monero ve Dash gibi güvenli ve gizlilik tabanlı dijital para birimlerinin yeterli sayıda alternatifi de bulunmuyordu. Valo, bu analizini açıklayarak, 2011 yılında Bitcoin ve 2013 yılında Dogecoin’in piyasaya sürülmesi ve dijital paralara olan ilgisinin XVG Coin’i geliştirmesinde etkili olduğunu açıklıyor.

XVG coin nedir? yazısını okuyanlar ayrıca bunu da okudu : Twt coin nedir?

XVG Coin Analiz

XVG Coin’in asıl amacı Bitcoin blok zincirini günlük yaşantıya dahil ederek kullanıcılarına, hızlı, güvenilir ve kolay kıtalar arası ödemeler sağlamaktır, diyebiliriz. %100 açık kaynak kodlu XVG Coin, Monero ve Dash gibi kriptografiden çok denenerek test edilen Tor ve I2P ağının gelişmiş teknolojisine güvenir. Böylece kullanıcıların ip adresini maskeleyerek, yüksek derecede gizlili sunar. İp adresi ve konum gizlemek için TOR tarayıcısıyla birlikte Wraith protokolünü kullanır.

Verge, merkezi olmayan finansın öncüsü olan Bitcoin’in hedefleri doğrultusunda ve ilave kullanıcı gizlilik seçenekleriyle oluşturuldu. Verge, madencilik bakımındanda 5 farklı madencilik yöntemini desteklemesiyle Bitcoin’den ayrılıyor. Ayrıca daha fazla madencinin ağa katılmasıyla birlikte Verge ekosisteminin daha güvenli hale geldiğini açıklıyor.

Daha fazla mesaj

XVG Coin Hedef

XVG Coin hedef olarak kendisine tamamen anonim, günlük hayatta kullanılabilen ve güvenilir bir dijital para birimi olmayı belirlemiş durumda. Kıtalar arası para transferi işlemlerinde blok zinciri işlemlerini günlük hayata entegre ederek insanları daha da güçlü kılmak istiyor. Verge, Coin gücünü tamamen arkasında bulunan topluluk ve dünyada fark yaratmaya kendini adamış bir grup gönüllü geliştiriciden aldığını beyan ediyor.

Verge, Coin dinamik ve benzersiz taban kültürü sayesinde 2018 yılında yetişkinlere yönelik web sitelerinden bazılarına ödeme yöntemi olarak eklendi. Verge’nin gizlilik tabanı üzerine kurulmasının sonuçları arasında gösterilen bu anlaşmalara ek olarak, MeconCash ve Crazy8Token gibi ünlü şirketlerle anlaşma sağlamış durumda. Ayrıca 2018 yılında 7 milyar dolar değerinde bir yatırım alan Verge dijital para birimi stratejik ortaklıklar kurmanın ötesinde, profesyonel sporculara sponsor olarak adından söz ettirmeye devam ediyor.

2021 yılında arkasına aldığı topluluğun gücüyle birlikte piyasa değerlerine göre kripto para sıralaması listesinde 152. sırada yer almayı başardı. Bu yıl XVG, Coin piyasa değerlerine göre kripto para sıralamasında ocak ayında 189. sırada yer aldı. XVG Coin şu an kripto para birimlerinin önde gelen borsaları Binance, HitBTC, Bittrex ve Huobi Global borsasında işlem görmektedir.

xvg-coin-nedir-yorumu
xvg-coin-nedir-yorumu

XVG Coin Yorum

XVG Coin yorum ve canlı veri fiyatlarını sizlere sunuyoruz.

XVG Coin, geçen sene eylül ayında piyasa değeri bakımından 152.sırayı görmüştü. 2021 yılının ilk yarısında 0,57 ₺ seviyelerini gördükten sonra yılı 0,23 ₺ seviyelerinde kapatmıştır. 2022 yılında ise düşüşünü devam ettirmeye devam ediyor. Şu anda 0,18 ₺ seviyelerinde borsalarda işlem görüyor.

Piyasa değeri 226,597,314 milyon dolar olan XVG Coin’in tamamı piyasaya arz edilmiş ve dolaşmaktadır. Dolaşan arz miktarı CoinMarketCap ekibi tarafından doğrulanmıştır. Şu an 16 milyar 492 milyon 596 bin 338 XVG Coin dolaşımdadır. 24 saatte 7 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip olan XVG Coin ocak ayının ilk iki haftasında düşüş trendine devam ediyor.

XVG coin nedir? yazısını okuyanlar ayrıca bunu da okudu : Sfp coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.