Yuga Labs, ünlü NFT Projesini satın aldı

0

NFT alanı başka bir dönüm noktasına ulaştı; şimdi Yuga Labs’ın rakip NFT projelerinin haklarını elde ettiği noktada.

Yuga Labs: Düşündüğünüzden daha büyük

En ünlü ve tanınan NFT projeleri denilince akla hep Bored Apes Yacht Club gelir. Halk arasında bilinen adıyla BAYC, NFT dünyası için bir nevi poster çocuğu, zaman içinde büyük bir popülerlik kazandı ve zaman geçtikçe bu proje sadece daha popüler ve pahalı hale geliyor gibi görünüyor.

CryptoPunks bir başka popüler NFT projesidir ve CryptoPunks NFT’leri, NFT tarihindeki en etkileyici fiyatlardan bazılarını yönetmiştir. Meebits bir başka popüler NFT projesi etkileyici bir takipçi kitlesine sahip ancak Bored Ape Yacht Club NFT’leri veya CrypoPunks NFT’leri kadar popüler değil. 11 Mart 2022 itibariyle, BAYC ve CryptoPunks’ın birleşik değeri en az 3,6 milyar dolardı.

Larva Labs, CryptoPunks ve Meebits NFT projelerinin arkasındaki şirkettir, kendi başına başarılıdır ve 11 Mart’ta Meebits ve CryptoPunks NFT projelerinin haklarını Yuga Labs’a devretmek için bir anlaşma yaptı.

Son birkaç aydır NFT alanında Yuga Labs’in satın almaları sonuçlandırmak için finansman aradığı hakkında söylentiler ve fısıltılar oldu ve şimdi bu şirket tarafından alınan ilk yüksek profilli NFT koleksiyonlarına tanık oluyoruz. Ek olarak, Yuga Labs – Larva Labs anlaşmasıyla ilgili ayrıntılar, bu yazı yazılırken açıklanmadı.

NFT Koleksiyonları Sahiplik Mücadeleleri

Önemli sayıda projenin sahipleriyle – hepimizin aşina olduğu büyük popüler projelerde bile – sahiplik tartışmaları var. CryptoPunks ve Meebits NFT’lerinin sahipleri kendi NFT’lerine sahiptir, ancak NFT’lerin fikri mülkiyet hakları yaratıcılar – Larva Labs tarafından tutulmuştur.

Larva Labs bu alanda yalnız değil, dolayısıyla bu yazı bu şirketin arkasındaki insanları haklı çıkarmak için değil. Satın alma duyurusu sırasında Yuga Labs, NFT’lerin tüm ticari haklarını sahiplerine verme taahhüdünü duyurdu.

Bu hareket, Yuga Labs’ın NFT’lerin tüm haklarını sahiplerine devredeceği anlamına gelmiyor, ancak yaptıkları şey, sorumlu oldukları süre boyunca Larva Labs’ın yaptıklarından çok daha fazlası. Yuga Labs ayrıca BAYC ve MAYC sahiplerine de hibe veriyor tam ticari haklar Bu nedenle şirketin yeni satın almalarıyla yapması doğal bir hamleydi.

NFT şirketleri konsolide oluyor mu?

2022’nin başından bu yana, “nihai” veya “kaçınılmaz” NFT kazasıyla ilgili tahminler dünya çapında manşetlere taşındı. Kuşkusuz, iddialar ve tahminler asılsız veya boşuna değildir; NFT’lerin 2021’de geçirdiği muhteşem yıldan sonra, NFT’lerin gidebileceği tek bir yön olabilir – aşağı.

Yuga Labs tarafından yapılan büyük satın alma, birçoğunun ilki olabilir ve önümüzdeki birkaç ay içinde satın almalar devam ederse, sektör uzmanlarının bir gerileme olması durumunda en iyi konumda olmalarını sağlamak için kaynakları konsolide ettiğinin bir işareti olabilir. hayatta kalmak.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Diğer haberimize göz atmayı unutmayın: Hollywood Yıldızı Eva Longoria, NFT Platformu Autograph Aracılığıyla Web3’Te

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.