Zora NFT Art Marketplace Hakkında İhtiyacınız olan Her Şey Burada

0

Zora NFT pazarı için Zora protokolü, Web3 özelliklerinin çoğunu birçok farklı şekilde birleştirir. Kullanıcılar, blok zinciriyle ilgili en iyi şeylerden bazılarından yararlanırken platformda NFT’leri takas edebilir. Zora, insanların sanatçılara çalışmaları için nasıl ödeme yapıldığına dair düşüncelerini değiştirmek istiyor.

Zora, daha önce de söylediğimiz gibi, NFT alıp satmak için bir yerden daha fazlasıdır. Gerçekte, medyayı takip etmenin bir yolu. Başka bir deyişle Zora, sanatçıların çalışmalarını paylaşmasına ve ondan para kazanmasına izin veriyor. Zora’nın amacı açısından en önemli yanı, yazarlara Web 3’ten önceki platformlardan daha fazla kontrol ve bağımsızlık vermesidir.

İnsanlar, işleri için kendi pazarlarını kurmak için Zora NFT pazar protokolünü kullanabilirler. Sanat yapan insanlar, onu Web3 hareketiyle daha uyumlu bir şekilde nasıl satabileceklerini düşünmelidir.

Zora NFT Marketplace Başlangıç

Başlamak için, Zora yapımcılarının yaratımları için bir jeton yapmaları yeterlidir. Bu, diğer insanların aynı dijital ürünün birden çok kopyasını satmak olan NFT sanat eserini satma biçiminden farklıdır. Dolayısıyla bu Zora NFT pazaryeri protokolünü yapan insanlar, sadece zaten sahibi olan kişiye değil, orijinal sanat eserini isteyen herkesin görmesine de izin verdi. İş daha popüler hale geldikçe, jeton tekrar satılır. Son olarak, jeton her satıldığında geliştiricilere ödeme yapılır.

Zora, başka bir deyişle, Web3 sosyal ağ platformuna benzeyen bir şey yapıyor. Temel fark, Zora’da yaratıcıların çalışmaları için ödeme almasıdır. Ve işleri ne kadar çok bilinirse, o kadar çok para kazanabilirler. Bu, Web2 sosyal medya platformlarının etkileşimlerden nasıl para kazandığı konusunda büyük bir değişiklik. Zora ise hiçbir şey için ücret talep etmez. Bu, NFT’leri listelemek veya satmak için kimseden ücret almadığı anlamına gelir.

Daha fazla mesaj

Zora’nın NFT pazaryeri protokolünün, nasıl yapıldığı nedeniyle blok zinciri teknolojisinin en iyi kısımlarını kullandığını not etmek önemlidir. Fakat bu özellikler nelerdir? Mevcut sürümü Zora V3’ün teknik incelemesinde Zora, tam olarak ne olduklarını ve nasıl çalıştıklarını açıklıyor.

Web sitesi, “Asla aşağı inmez, yapılması kolaydır, değiştirilemez ve sansürlenemez” diyor. “Birleştirilebilir” olarak adlandırılır çünkü Zora’nın NFT pazaryeri protokolü, kullanıcıların hangi parçaları kullanmak istediklerini ve bunları nasıl bir araya getirmek istediklerini seçmelerine ve seçmelerine olanak tanır. İnsanlar, blok zincirinde saklanan verilerin ne kadar iyi olduğundan, yani değiştirilemeyeceğinden bahsettiklerinde “değişmez” terimini kullanırlar.

Zora ve NFT pazar mekanizması hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, önce manifestoyu okumak isteyebilirsiniz. Manifestoda Zora insanlarının hayatlarını nasıl yaşadıklarını gösteren pek çok şey var: Elbette Zora, insanlara yeni şanslar vermekle ilgili. Yaratıcı endüstrilerin insanlardan para almaya çalıştığı tipik yollardan kaçınanlar.

Genel olarak, Web3 alanındaki pro-creator platformlarının yükselişi iyi. Blockchain teknolojisini kullanırsanız, insanlara sanatçıların neler yapabileceğini gösterebilirsiniz. Zora’nın NFT pazaryeri protokolü harika bir örnek.

NFTYORUM.COM sizlere NFT rehberi oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. En güncel NFT haberlerini ve NFT hakkında bilgileri sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Zora NFT pazaryeri hakkında verdiğimiz bilgi hoşunuza gittiyse diğer NFT bilgi yazımıza göz atın: NFT Helal Mi? NFT Satmak Haram Mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.