ZRX COİN NEDİR?

0

Zrx coin nedir? Ethereum tabanlı kripto para birimi olan ZRX Coin, peer-to-peer (eşler arası aktarım) protokolü 0x Labs tarafından geliştirilmiştir. Eşler arası Ethereum tokenlarının değişimini kolaylaştırmaktadır. 0x tarafından kontrol edilen, güvenilir harici akıllı sözleşmeler sağlayan 0x Labs , kendi ekosistemini desteklemek amacıyla ZRX Coin’i piyasaya sürdü. Akıllı sözleşmelerin popülerleşmesinin ardından ZRX Coin birçok kullanıcının merak konusu haline geldi. ZRX Coin Yorum ve Grafik Verileri Nasıl? ZRX Con Kaç Türk Lirası ? ZRX Coin projesi ve geleceği hakkında bilgileri sizler için derledik.

ZRX COİN NEDİR?

ZRX Coin, 0x Labs tarafından piyasaya sürülen kripto para birimidir. Ethereum tabanlı ERC-20 standardına sahiptir. ZRX Coin nedir?, sorusuna biraz daha detaylı cevap vermemiz gerekirse şöyle açıklayabiliriz: 0x Labs tarafından sunulan, Ethereum tabanlı akıllı sözleşme protokolü hizmetlerini kullanan geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından, ticaret ücreti olarak ödenmek zorunda olan kripto para birimi ZRX Coin’dir.

ZRX Coin madenciliği yapılamayan kripto para birimlerindendir. ZRX coin’ler 0x Labs tarafından üretilmektedir. Şu an için piyasada toplam arz miktarının ortalama %85’ine denk gelen 847,496,054.80 ZRX Coin dolaşımdadır. Toplam arz miktarı ise 1.000.000.000 milyar ZRX Coin’dir.

Ayrıca 0x Labs tarafından geliştirilen akıllı sözleşmelerin değişikliği ve ekosistemin ileriye yönelik hedeflerine oylama sistemi ile yine ZRX Coin sahipleri karar vermektedir. 0x Labs ekosistemi üzerinde söz sahibi olabilmeniz için ZRX Coin sahibi olmanız gerekmektedir.

ZRX COİN PROJESİ

ZRX Coin Projesi 6 kişilik bir ekip tarafından 1 Ağustos 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş 300 binden fazla Coin’den biri olan ZRX Coin, 0x Labs ekosistemi için likidite kaynağı olarak kullanılıyor. 0x Labs, her tür varlığın halka açık blok zincirlerde Coinlere dönüştürüldüğü ve Peer-to-Peer (Eşler Arası Değişim) işlemlerini destekleyen pazarlar aracılığıyla küresel olarak herkesin erişebildiği bir dünya oluşturmayı amaçlıyor. Madenciliği yapılamayan ZRX Coin, stake edilerek ve 0x Labs tarafından oluşturulan kampanyalar yoluyla dağıtılıyor. Ayrıca yapılan tüm değişim işlemleri Ethereum blok zincire direkt olarak işlenmemektedir. İşlem kayıtları ayrı bir zincir üzerinde tutulurken, Ethereum blockchain ağı üzerine mutabakatlar işlenmektedir.

Daha fazla mesaj

ZRX COİN YORUM

0x Labs kendinden sonra piyasaya çıkan alternatifi Uniswap karşısında, yetersiz kalarak geride kaldı. Piyasada kendinden daha güçlü bir alternatifi olan ZRX Coin hakkında yorum yapmak oldukça zor. Ağustos 2017 itibariyle piyasada yer alan ZRX Coin, piyasada yer aldığı tüm zaman içerisinde %1.842’lik büyük bir yükseliş gerçekleştirmeyi başardı. Ancak yine de modern bir alternatifi olan Uniswap ekosisteminin jetonu UNI karşısında kendisini ispatlayamadı.

Yazının yayına hazırlandığı saatler içerisinde 7,10 Türk lirası üzerinden işlem gören ZRX Coin, 2022 yılının başlangıcında yaşanan kripto paralarda ki büyük düşüşten payını aldı. 11 Türk lirası gibi bir rakamdan 2022 yılına giriş yapan ZRX Coin, Ocak ayının son haftası itibariyle 7 Türk lirası seviyelerinde gezmektedir. İşlem hacminde de düşüş yaşamayı sürdüren ZRX Coin,şu an için piyasanın genel olarak düşüş trendinden etkilenmektedir. Piyasada ki dalgalanmanın durulmasının ardından, daha net değerlendirmeler yapılabilir. Bu bakımdan beklemek en uygun seçenek gibi görünüyor şu an için.

ZRX Coin Geleceği

0x ekosistemi hem ERC-20 hem de ERC-723 jetonları desteklemesiyle bir çok Ethereum tabanlı kripto para biriminin önüne geçmeyi başarıyor. 13 Ocak 2022 itibariyle yayınladığı 16. 0x ekosistemi güncellemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Topluluk tarafından henüz istenen seviyede değişikliğe imza atamayan 0x Labs, bu yüzden ZRX Coin tarafında yükselişini devam ettiremiyor. ZRX Coin geleceği tartışmasız arkasında bulunan topluluğun hareketine bağlıdır. Arka planda işleri yürüten tecrübeli geliştirici ekibi de bir o kadar önem arz etmektedir. ZRX Coin’in gelecekte hangi seviyede olacağını elbette zaman daha doğru gösterecektir. Piyasada güçlü rakipleri bulunan ZRX Coin’in geleceğini zamana bırakmak en doğru seçenektir.

zrx-coin-nedir-yorumu
zrx-coin-nedir-yorumu

ZRX Coin Hangi Borsalardan Alınır ?

ZRX Coin küresel çapta popüler borsalar üzerinde listeleme almayı başarmıştır. Coinbase Pro, Binance, Bitmax, Gemini, Bitmax, OKX, FTX ve Bitget gibi borsalar üzerinde işlem görmektedir. Bu borsalar arasında en yüksek işlem hacmine sahip olan Binance’dır.

Zrx coin nedir? yazısını okuyan ziyaretçilerimiz bu yazıyı da okudu: Stmx coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.